Со кунг фу до совршениот рецепт

Краток анимиран филм за едно мало животинче кое се мота во кујната на еден готвач, кој пак се обидува да стигне до совршениот рецепт за традиционални кифли полнети со свинско...
Датум: 24 јун 2013
, Автор:

Борба со 120 тони домати

„La Tomatina“ е најлудиот и најголемиот фестивал за тепачка со храна, кој секоја година традиционално се одржува во градот Бунол во областа Валенсија, Шпанија.

Што сè имаме научено од филмовите

Колку и да изгледаат реално и вистинито, многу работи во филмовите всушност се смешни доколку малку помислиме на нив, но скоро секогаш ги прифаќаме како такви. Ова се само мал дел од нив.

Масовна тепачка со перници

Настанот бил организиран за да се сруши рекордот за најголемата тепачка со перници во историјата, кој дотогаш го држеше група од 3.707 учесници, поставен во Сомерсет, Англија во 2008 година.