телефон | Кафе пауза - Part 2

10 знаци дека треба помалку да го користите вашиот телефон

Ќе се препознаете ли и вие во некои од овие ситуации?

4 погрешни начини на коишто ја користите технологијата

Погледнете ги овие одлични предлози кои ќе ви помогнат при секојдневното користење на технологијата.

15 „валидни“ причини поради кои не возвративте на пораката

Од глупави до креативни, погледнете кои се најчестите „валидни“ причини зошто не возвраќаме на пораките.

Оние кои не се зависни од телефонот знаат дека…

Ако разбирате како е да се живеат ситуациите од следните редови, тогаш може да се пофалите дека не сте зависни од вашиот телефон.

Еве што сè може да ви се случи ако не го чувате телефонот во спалната соба

Вештачката сина светлина од електричните уреди во нашиот мозок ги активира невроните кои нè спречуваат да се чувствуваме поспани.

6 бесплатни апликации со кои ќе го најдете изгубениот или украдениот андроид смартфон

Ако сте го изгубиле или ви го украле вашиот андроид смартфон, не е крај на светот како што беше некогаш.

15 причини да изберете андроид смартфон пред ајфон

Ајфонот некако останува најпопуларниот смартфон кој денеска постои на пазарот, иако кога ќе ги разгледате набројаните причини кои следуваат тоа не е баш разбирливо.

Како да препознаете мобилен телефон кој е прислушуван?

Ако некогаш се посомневате дека вие сте жртва на ваков напад, задолжително проверете го присуството на овие неколку знаци.

Супер трикови кои ќе ви го олеснат животот и мора да ги знаете

Добро е да знаеме по некој трик кој ќе ни го олесни секојдневниот живот и ќе ни заштеди време и енергија.
Датум: 01 ное 2014
, Автор:

Зошто вие први да се јавите?

Постојат неколку причини зошто вие да го направите првиот чекор, но постојат уште милион изговори зошто не. Еве неколку причини зошто да се осмелите.

Љубовните фази во врската прикажани преку мобилните

Во доба на дигитална љубов, мобилниот телефон на вашиот партнер знае повеќе за вашиот љубовен статус од неговиот најдобар пријател, а богами и од вас. Откријте во која фаза на дигитална интимност се наоѓа дечкото кој ви се допаѓа.
Датум: 13 авг 2014
, Автор: