текила | Кафе пауза

Петок е совршен ден за коктел, а ние го имаме најдобриот рецепт

Предлагаме коктел наречен Палома - класик кој вклучува текила и сок од грејпфрут.

Палома: Едноставен рецепт за коктел со текила кој е конкуренција на Маргарита

Палома е мексиканска класика и злобна конкуренција на најпознатиот пијалак базиран на текила - Маргарита, и ако имате шише текила, лесно можете да направите еден од овие два пијалаци.

Мексикански хотел нуди сместување во буриња со текила

Од хотелот велат дека на ова место текилата може да се „дише, вкусува и чувствува“.

Без грижа на совест: Текилата е добра за вашите коски!

Секако, доколку ја консумирате во разумна количина.

Зошто е здраво понекогаш да пиете алкохол?

Сите ги знаеме причините поради кои треба да го избегнуваме алкохолот.

Со текила до сјајна коса и прекрасна кожа

Магичните придобивки од текилата за вашите коса, лице и тело...

10 моќни причини зошто веднаш да се напиете шот текила

Алкохолот во принцип е штетен за човечкиот организам. Но, мали количини текила можат да направат чуда за организмот и дури да решат многу проблеми.

Со текила во борба против дијабетесот и зголемената телесна тежина

Изгледа дека текилата прави многу повеќе од подобрување на вашето расположение.

Коктел со кафе и текила за будење на сите сетила

Вкусен коктел одличен за загревање пред бурна ноќ :)

Кафе, текила и тиква – комбинација која изненадува

Прекрасна комбинација на кафе и алкохол збогатена со арома на тиква...

Алкохолот под микроскоп

Кога ќе го ставите под микроскоп, алкохолниот пијалак кој најчесто е во вашата чаша изгледа многу пошарено од она што се гледа со голо око, а тоа најдобро го потврдуваат овие фотографии.
12