6 начини на кои можете да го добиете задникот од вашите соништа

Девојки, фрлете се на вежбање бидејќи летото се приближува!

10 типови вежбачи кои ги среќавате во секоја теретана

Во салите за вежбање одат секакви луѓе, но овие ќе ги сретнете во секоја теретана.
Датум: 26 окт 2013
, Автор:

7 вежби за жешко тело

Погледнете ги наредниве 7 вежби со кои брзо и едноставно ќе го добиете телото коешто отсекогаш сте го посакувале.

4 ефективни начини да го намалите масното ткиво во рацете

Некогаш слабеењето на овој дел од телото може да изгледа невозможно. Ова се 4 вежби кои ќе ви помогнат да ја постигнете вашата цел.
Датум: 30 мар 2013
, Автор:

5-минутни едноставни вежби за тонирано тело и добра циркулација

Си се правдате дека не спортувате бидејќи немате слободно време? 5 минути во денот веројатно имате нели?! :)

Со кои спортови најбрзо се слабее?

За здраво да ги губите килограмите, одберете спорт или физичка активност која најмногу ќе ви одговара. Ви претставуваме 12 видови спорт преку кои најбрзо и најделотворно се согоруваат калории...

Со аеробик до феноменален стомак

Новите истражувања покажуваат дека најдобар начин за топење на салото околу стомакот е преку аеробик вежби.

Познати и успешни Македонци низ светот #2

Џон Битов (Сениор) е роден 1928 година во Торонто, Канада. Тој е еден од најуспешните канадски бизнисмени, чија сопственост се синџирот на ресторани „Big Boy“ и „Roy Rogers“...
Датум: 19 окт 2010
, Автор: