Топ 12 најлоши ТВ шефови на сите времиња

Сите потајно посакуваме нашиот шеф да скрши нога, па да бидеме раат барем неколку дена. Но, што ако имате „среќа“ да работите за овие луѓе? Ја работите вашата работа од соништата, платата е и повеќе од одлична, ама....
Датум: 07 фев 2012
, Автор:

Најспецифичните машки улоги во ТВ сериите

Во изминативе две децении, сме имале прилика да изгледаме еден куп интересни серии, специфични и карактеристични, секоја на свој начин. Но во секоја серија еден лик отскокнува...

Смртно убава (Drop Dead Diva)

ТВ серија за светоста на внатрешната убавина на човекот, наспроти променливата физичка убавина...

Младиот врколак (Тeen Wolf)

ТВ серија за животот на еден средношколец кој се менува преку ноќ...
Датум: 21 јун 2011
, Автор:

Водич за купување HD телевизор

Размислувате за купување нов телевизор со висока дефиниција? Подгответе се за живописно блаженство. Разликата помеѓу високата дефиниција (HD) и стандардната дефиниција е како помеѓу ден и ноќ.
Датум: 06 јун 2011
, Автор:

Незаборавни женски ликови од ТВ сериите

Веб-сајтот TV squad ги објави 100-те најнезаборавни жени од малите ТВ екрани низ годините. Погледнете ја нашата селекција на 20 женски ликови, кои дефинитивно ги обележуваат ТВ сериите во кои имаат главни улоги.
Датум: 15 мар 2011
, Автор:

Интересни факти за серијата „Пријатели“

„Пријатели“ е една од најпопуларните и најгледаните серии во светот, која своето деби го имаше на 22 септември 1994 година на телевизијата NBC. До својата последна епизода на 6 мај 2004 година...
Датум: 22 дек 2010
, Автор:

Далечински ТВ управувач од иднината

Концептот за далечинскиот управувач Gesture Remote нуди сосема нов начин на интеракција помеѓу корисникот и ТВ приемникот во современиот дом.
Датум: 28 сеп 2010
, Автор:

Карикатури од познатите актери во хит сериите

Младиот француски карикатурист Anthony Geoffroy, инспириран од телевизиските хит серии и нивните главни актери, направи ултра смешни карикатури кои се воедно и уметнички дела.
Датум: 24 сеп 2010
, Автор:

Кои од вашите омилени ТВ серии ќе можете да ги гледате нареднава недела

Летната пауза помина, па сите долгоочекувани нови сезони започнуваат токму оваа недела. Погледнете го распоредот за оваа седмица...
Датум: 19 сеп 2010
, Автор: