тајни | Кафе пауза - Part 11

Книга: „Девојката со тетоважа на змеј“ – Стиг Ларсон

Мистерии, интриги, драма, мрачни семејни тајни, корупција и криминал... Сплет кој ќе ве заинтригира како ништо до сега...
Датум: 22 јан 2014
, Автор:

За што жените најмногу ги лажат мажите?

Постојат тајни кои жените сакаат да ги чуваат само за себе и никогаш да не ги споделат со својот партнер.

7 тајни кои смеете да ги премолчите од вашиот партнер

Клучот за квалитетна врска и успешен брак е искреноста. Сепак, постојат одредени работи за кои дури е пожелно да премолчите за да си направите услуга и себеси и на партнерот.
Датум: 04 дек 2013
, Автор:

Книга: „Ледената принцеза“ – Камила Лекберг

Оценета како дело од кое запира срцето, но истовремено и ја грее душата, оваа книга е вистинско уживање за сите оние кои сакаат добри трилери.

Книга: „Готварскиот клуб“ – Линда Шепард и Ив Еверсон

О, рецептите за катастрофа кога шест пријателки ќе се сретнат...
Датум: 24 апр 2013
, Автор:

Со што може да ве освои секој хороскопски знак?

Секој човек е поинаков и различно им пристапува на симпатиите од спротивниот пол, но ова се општо прифатените карактеристики и постапки со кои освојува секој хороскопски знак.

Тајни за совршено организирање на вашето време и простор

Дали понекогаш се прашувате како некои личности успеваат да бидат исклучително уредни? Еве ги нивните трикови.
Датум: 11 ное 2012

Тајниот свет на Дизниленд

Во Дизниленд сè изгледа совршено. Тоа е идеален свет од фантазијата, но за сè да оди како подмачкано, овој забавен парк користи некои тајни техники.

10 тајни од најпознатите дизајнери за уредување на вашиот дом

Неколку совети за да го уредите вашиот дом со душа и стил...

Штикли

8-ца, 10-ка, 18-ка, 20-ка... Црни, црвени, кафени, сиви, бели, виолетови... Отворени, затворени, зимски и летни. Штикли. За некого само обувки, за некого неподносливи. За мене незаменливи.
Датум: 24 ное 2011
, Автор:

5 тајни за подолг живот

Здравиот и долг живот е нешто кон кое сите целиме, но сепак ретко кој успева да се држи кон определени правила...

Неколку причини зошто жените сакаат да озборуваат

Иако сите ја сметаат за многу негативна особина, сепак озборувањето се практикува од сите жени, насекаде низ светот. Ова се неколку причини зошто жените сакаат да озборуваат...