Фантастични 3Д цртежи поради кои нема да им верувате на очите

Овој 20-годишен студент навистина има талент, а тоа е забележливо со секое негово дело. Оваа серија цртежи тој ја нарекол „The 2D isn't Enough Project“.

Куче со неверојатно чувство за рамнотежа

Австралиското пастирско куче Џек поседува еден исклучителен и навистина нетипичен талент за куче. Тоа има способност да балансира речиси секаков предмет на неговата глава.

“The Voice” – едно поинакво талент шоу

Натпревар во кој гласовните способности се единствениот важен критериум...

Решава три рубикови коцки истовремено додека жонглира со нив

Талент кој ќе ве остави со подзинати усти.
Датум: 26 мар 2013
, Автор:

2-годишно дете со неверојатни кошаркарски способности

И покрај тоа што е многу малечок, без проблем фрла кошеви во лежечка позиција и постигнува поени кои не може да ги постигне ни некој 8 пати постар од него.

Уметник се обидува да нацрта слика за 90 секунди

Ситуацијата е напната до самиот крај, жирито се чуди, но најбитно е дали тој ќе успее...
Датум: 08 фев 2013
, Автор:

Безобразно добро скицирана анимација на „Гангнам стајл“

Таман кога помисливме дека публиката се презасити од корејскиот хит на Псај, се појави оваа неверојатно добро скицирана и совршено синхронизирана анимација, подобра дури и од оригиналот...
Датум: 30 јан 2013
, Автор:

Алиша Кис го смени текстот на нејзината песна на инаугурацискиот бал во „Obama’s on Fire“

Со голема грациозност, емоција и моќ, Алиша го прослави вториот претседателски мандат на Обама.

30 предизвици за 30 дена!

Размислете добро каква личност сакате да бидете 5 години од сега, изберете го вашиот предизвик и придржувајте се до него во наредните 30 дена!

Исклучително талентираната виолинистка Линдзи Стирлинг

Јутјуб-сензацијата Линдзи Стирлинг е можеби првата (и единствената) артистка во светот која направила комбинација од класична виолина, модерен танц и од... Легендата за Зелда?!

Бездомникот кој ги освои срцата на сите од публиката во шоуто „X Фактор“

Погледнете го и вие Роби кој посакува со помош на неверојатниот талент да го сврти својот живот во вистинската насока...

Интересна преработка на „Lazy Song“ од Бруно Марс

Меган Никол е талентирана 17-годишна девојка која успеа да ги освои срцата на милиони гледачи од сите возрасти преку Јутуб.