тага | Кафе пауза - Part 4

Тешки времиња: Како да им помогнете на луѓето кои се соочуваат со загуба?

Нема ништо потешко од губењeто на сакана личност и ниедно предупредување не е доволно за да се подготвиме за болката што следи.

Неколку цитати што ќе ги разберат само оние кои имаат изгубено некого

Оние коишто во својот живот имаат изгубено некој што го сакаат, знаат дека интензитетот на болката е неопислив за разлика од што било друго што доживеале порано.

Зошто и во кои ситуации треба да ја оставиме личноста која ја сакаме?

Како да знаеме дека е време да се откажеме од некоја личност, а да не погрешиме во донесувањето на таа одлука?

7 причини зошто е добро да ви се распадне животот

Сите сме имале периоди во животот кога сѐ што можело да тргне наопаку, тргнало. Но, тие моменти на очај, тага, депресија и што уште не, всушност можат да бидат многу корисни за нас. Еве како.

Запознајте ја Луху, најтажната мачка на Интернет

Зарем не ви доаѓа да направите сè за неа, само за да се обидете да ја насмеете?

Што може да ве расплаче според вашиот хороскопски знак?

Некои знаци се поемотивни од другите, но сите имаат свои слабости кои предизвикуваат солзи во нивните очи. Дознајте што може да го расплаче секој хороскопски знак.

Време е да се ослободите од минатото, а следниве 20 знаци укажуваат на тоа

Kакво и да било, без разлика какви слатки или горчливи маки носи со себе, не смееме да дозволиме минатото да преземе контрола врз нашата сегашност.

13 работи кои треба да ги запаметите кога животот станува неподносливо тежок

Сите поминуваме низ тешки времиња, само што некои се снаоѓаат подобро, некои не. Се работи за ставот за животот. Ова се 13 работи кои треба да ги запаметиме кога животот станува неподносливо тежок.
Датум: 06 апр 2015

7 работи кои ги прават луѓето кои ја маскираат својата депресија

Ја ставаат својата маска на среќни луѓе и успеваат да ве измамат дека во нивниот живот сè оди како што треба...

5 фази низ кои поминуваат сите жени откако нивниот бивш дечко ќе си фати нова девојка

Без разлика како сте дознале, вашиот свет на неколку секунди се смрзнува откако ќе откриете дека вашето поранешно момче има нова девојка во неговиот живот.

Предупредувачки знаци дека врската ве депримира

Ако наместо убави моменти, вие ги забележувате следниве знаци на депресија, тогаш треба да си ја ставите врската под огромен знак прашалник.