Рибар објавува фотографии од неверојатните суштества кои живеат во океанот

Рибарот Роман Федорцов се обидува да ни покаже што навистина се наоѓа во океаните споделувајќи фотографии од суштествата кои ги наоѓа.

10 суштества кои докажуваат дека супермоќите навистина постојат во реалноста

Следниве суштества ќе ве изненадат со нивните смешни, чудни и понекогаш одвратни способности кои не ги поседува ниту еден суперхерој.

Одлични фотографии од најмалите суштества на светот

Неверојатните фотографии на Вјачеслав Мишченко ги претставуваат дури и најморничавите видови на толку симпатичен начин, што на прв поглед ќе ве натераат да се вљубите во нив.
Датум: 31 мар 2014
, Автор:

10 чудни суштества кои навистина живеат на оваа планета

Ако сте биле во зоолошка градина тоа не значи дека ги знаете сите видови животни кои постојат на овој свет.

Слатките миниони како култни славни личности

Во оваа креативна серија, минионите се облечени како познати култни ликови од видеоигри, филмови, цртани, музичари и што ли уште не.

Флуоресцентни морски животни низ фотообјектив

Импресивна фотосерија од колоритни морски животинки кои изгледаат како рендгенски снимки во боја. :)

Најстрашните шуми во светот

После ова, можеме слободно да заклучиме дека Црвенкапа лесно поминала. :)