ТВ серија: Блек лајтнинг (Black Lightning)

Пензиониран суперхерој станува одмаздник за правда

ТВ серија: Ајрон фист (Iron Fist)

Млад човек владее со боречки вештини и поседува мистична сила позната како Железна тупаница

Приказната за вистинскиот Супермен!

Нашите суперхерои навистина постојат!

Астрологијата открива кој суперхерој треба да биде вашиот партнер за Денот на вљубените

Има ли нешто поромантично од еден силен и несебичен суперхерој кој буквално ќе ве издигне во облаците?

Прави го најдоброто што можеш

„Главата горе. Никој не очекува дека треба да го спасиш светот, инаку би бил роден со наметка и хеланки. Само прави го најдоброто што можеш.“
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

7 нешта кои родителите треба често да им ги велат на своите деца

Ова се 7 работи кои секој родител треба колку што може почесто да им ги вели на своите деца со цел да им каже колку ги сака, но и да ги насочи на правиот пат во животот.
Датум: 07 сеп 2014
, Автор:

Таткото како суперхерој во очите на неговата ќерка

Италијанката Џулија Пекс од Милано која работи како илустратор и фотограф, направила многу интересни креации за денот на татковците.

Џеф Данам и неговиот хумор без граници

Џеф Данам е американски вентрилоквист (зборување од стомак) и стенд-ап комичар. Неговата популарност постојано се расте, а неговиот хумор се шири како зараза. Запознајте ги најпопуларните ликови на Данам...
Датум: 20 мар 2012
, Автор:

Мало девојче се бунтува против машко-женските стереотипи

Вознемирено мавајќи се по главата, таа се прашува зошто сите девојчиња во продавниците за детски играчки секогаш купуваат принцези, а момчињата суперхерои.

Суперхероите на велосипед

Велосипедот е подобар избор на превозно средство од автомобилот, а тоа го знаат Супермен и Супергрл. :)

Кога суперхероите биле фетуси…

Францускиот артист Alexandre Nicolas, очигледно имал навистина бујна фантазија и уникатна замисла, кога решил да ги создаде овие малку морничави, но сепак преслатки неродени суперхеројчиња.