суво овошје | Кафе пауза

Совршен десерт за посната бадникова трпеза: Компот со суво овошје

Неговиот опоен мирис на јаболка, крушки, сливи, цимет и каранфилче ја дополнува празничната атмосфера.

10 одлични финти со овошје кои можете да ги испробате дома

Сите ние понекогаш сме имале мали незгоди со овошјето, без разлика дали станува збор за тоа како да ги исчистиме јагодите или пак како јаболката да не ни потемнат. Со овие трикови сето тоа ќе стане минато.

Посни бомбици од суво овошје и јаткасти плодови

Овие бомбици изгледаат толку украсно што ќе посакате да ги закачите на новогодишната елка, но што е уште поважно – тие се и многу здрави и вкусни...
Датум: 07 дек 2014
, Автор:

Вкусни чоколадни колачиња со суво овошје и јаткасти плодови

Здрав, а сепак вкусен десерт на кој нема да можете да му одолеете...

Природен лек за трајно отстранување на болките во ‘рбетот, нозете и грбот

За само неколку дена ќе ја почувствувате позитивната промена, а за помалку од 2 месеци и целосно излекување.
Датум: 03 фев 2014
, Автор:

Чоколадо по ваш вкус за кое не ви е потребен рецепт

Лесно за приготвување, згодно за прилагодување

Енергетски чоколатца кои можете да ги направите дома

Брзо, лесно и едноставно, без потреба од печење...

Што е најпаметно да се јаде после вежбање?

За да не ви падне во вода целиот труд којшто го вложувате во вежбањето и топењето калории, после спортската активност морате нешто да јадете, но важно е и што ќе ставите во вашата чинија...