Стегање во корсети за совршено тело: Дали е ова најопасниот тренд на денешницата?

Од ден на ден, сè повеќе млади жени се обидуваат да постигнат екстремни пропорции на телото носејќи тесни корсети.
Датум: 27 апр 2015
, Автор:

Како принцезите од Дизни би изгледале кога би имале реални тела?

Погледнете ги принцезите од Дизни со реални струкови. Тие сепак сè уште се убави и волшебни.
Датум: 01 ное 2014
, Автор:

Обемот на струкот кажува колку долго ќе живеете

Можете да го заборавите индексот на телесната маса, како и секојдневното качување на вагата, порачуваат научниците од бизнис училиштето Кас, откако ги прегледале здравствените податоци на над 300 илјади луѓе.
Датум: 08 сеп 2014
, Автор:

Чудотворен мелем: Го намалува обемот на струкот и ги топи масните наслаги од стомакот

Благодарение на овој рецепт, многу жени намалувале по 1 см од обемот на струкот на ден.
Датум: 18 јун 2014
, Автор:

Водич: одберете ги совршените фармерки

Овој водич ќе ви помогне следниот пат кога ќе одите во шопинг, да го одберете совршениот пар фармерки.