23-годишна мајка добила коментари дека нејзините стрии се одвратни, но нејзиниот одговор е за почит!

Дорин се помирила со промените и се надевала дека нејзината постапка ќе ги охрабри жените кои минуваа низ истото.

8 совети за природно ослободување од стриите

Стриите најчесто се поврзуваат со бременост, но можат да се појават и поради многу други причини како нагло слабеење или дебелеење.

Погледнете како да ги отстраните стриите по природен пат

Жените ги добиваат стриите во кој било период од нивниот живот, од пубертет па сè до старост и за жал никој не е поштеден од овие бели линии на телото.

Едноставен домашен рецепт против стрии со магично дејство

Доколку имате стрии, тогаш ви препорачуваме да го пробате овој ефикасен домашен метод на отстранување.

Оваа смела фотосесија ќе ве натера да си го сакате сопственото тело

Погледнете дел од фотосесијата која ја сочинуваат овие прекрасни и смели дами.
Датум: 27 ное 2014
, Автор:

Неколку чудни работи кои мажите ги привлекуваат кај жените

Дами верувајте, вашите мажи како да имаат детектор за вашите ситни несовршености и кај себе ги примаат како едни од најубавите елементи кои ги поседувате.
Датум: 20 ное 2014
, Автор:

Направете сами: Домашна крема против целулит. Резултати веќе после 7 дена!

Подготовката на ефикасна крема за ослободување од целулитот е полесна одошто мислите, а ваквиот препарат може да биде многу поефикасен од скапите креми кои ги купувате од продавниците.
Датум: 12 сеп 2014
, Автор:

Најчестите заблуди за стриите

Појавата на стриите, кои всушност се оштетено сврзно ткиво, зависи од гените, односно колку вашата кожа е растеглива, како и колку е снабдена со колаген и витамин Е.

Ослободете се од целулитот и стриите на природен начин

За да не се срамите од своето тело, почнете да се грижите за структурата на вашата кожа, на еден сосема природен начин, со домашни рецепти за убавина.

Победете ги стриите со помош на авокадо и камилица

Доколку држите диета пред летната сезона, никако не смеете да заборавите дека ненадејната и брза промена на килограмите, може да влијае на кожата и да се појават стрии.