7 јапонски урбани легенди кои ќе ве избезумат

Покрај мноштвото анимирани приказни во кои ужива целиот свет, постојат јапонските урбани легенди и страшни приказни кои апсолутно ќе ве трауматизираат.
Датум: 28 јан 2016

Зошто се ежиме кога сме исплашени?

Дали некогаш ви се случило од страв да ви се накострешат сите влакна на телото? Откријте ги петте фази низ кои поминува нашето тело кога се соочува со необјаснив страв.
Датум: 14 јан 2016

7 големи грешки кои не треба да ги повторите оваа година

Од грешките кои ги правите можете многу да научите и токму овие лекции ќе ви помогнат да имате подобра и поубава иднина.

Стрипови кои ни покажуваат како е да се живее со социјална анксиозност

Социјалната анксиозност, која е една форма на генерализирано нарушување на анксиозноста, може да направи дури и најзабавните социјални настани да изгледаат како измачување.
Датум: 24 дек 2015

Гледањето хорор филмови буквално ја смрзнува крвта

Сигурно сте ја слушнале изреката дека нешто е толку страшно што „ја смрзнува крвта во вените“.
Датум: 21 дек 2015

Кои фобии ги делите со вашиот хороскопски знак?

Па, кои фобии се најчести за секој од хороскопските знаци?
Датум: 12 ное 2015
, Автор:

Фобија од љубовни врски: 7 знаци дека тој се плаши да биде со вас

Постојат два вида луѓе: Оние кои сакаат да се во врска и оние кои преферираат да имаат отворени можности.

Чудната причина поради која голем број жени се плашат да останат сами дома

И покрај тоа што не станува збор за официјална фобија, голем број жени ги искусуваат истите симптоми како и кај другите добро познати фобии.

Цитати за храброста кои ќе ви вдахнат сила да се изборите со потешкотиите

Храброста не значи отсуство на страв, туку одење напред и покрај стравот. Зашто, ако не постои страв, тогаш не е потребна ни храброста.
Датум: 18 сеп 2015
, Автор:

8 нешта од кои стравувате и поради нив се држите на дистанца од него

Влегувањето во нова врска додека сѐ уште ги чувствувате лузните и раните од претходната никогаш не е лесно...

Еве како изгледа животот на луѓето кои патат од анксиозност преку 9 секојдневни ситуации

Анксиозноста не е нималку лесна за справување, а овие 9 ситуации го доловуваат токму тоа.

Немојте да ги помешате, траумата не е исто што и лошото искуство

Постојат настани и ситуации кои се трауматични за секого од нас, нè погодуваат длабоко, лично, органски, се сместуваат длабоко и остануваат таму...