Се плашите од кловнови? Дознајте од каде потекнува вашиот страв

Фобијата од кловнови се нарекува коулрофобија и постојат многу хорор филмови во кои главните негативни ликови се токму кловновите.

Од што се плашат мажите кога станува збор за сексот?

И тие знаат да бидат исто толку несигурни и исплашени како и жените.

Целиот живот го поминуваме во заблуда: Од што се плашиме, а од што би требало да се плашиме?

Погледнете ја споредбата помеѓу најчестите стравови на луѓето од една страна и најголемите виновници за смртта на луѓето од друга страна

Инспиративни цитати кои ќе ве поттикнат да ја внесете потребната промена во животот

Сите имаме една голема цел која сакаме да ја оствариме до крајот на годината, но речиси секогаш ја оставаме за наредната година.

20 пораки посветени на луѓето со анксиозен ум

Секогаш имајте ги на ум овие реченици и пораките кои се кријат во нив.

5 начини позитивно да си го размрдате животот

Понекогаш мирниот и едноличен живот, во кој ретко се случува нешто, може да доведе до појава на стрес.

Зошто тој сè уште не ви кажал дека ве сака?

Една од најлошите работи кои можат да ѝ се случат на една девојка или жена во врската, е таа да му каже на својот партнер дека го сака, а тој да не ѝ возврати.

5 начини да ја скротите анксиозноста пред да заминете на пат

Дали некогаш сте посакале да одите на некое подалечно патување, но сте се откажале од таквата идеја поради анксиозноста која како сенка ја влечете со вас?

7 моќни реченици кои успешните луѓе постојано си ги говорат

Секој успех е заснован врз дела, но секое дело почнува со идеи и размислувања.

5 знаци дека другите луѓе се плашат од вас

Вие можеби мислите дека сте симпатични, духовити и комуникативни, но вистината може да е потполно поинаква.

4 самодеструктивни навики кои треба да престанете да ги практикувате

Сите имаме одредени самодеструктивни тенденции кои можат да ни стојат на патот кон успехот, среќата и задоволството.

Дознајте кој е вашиот најголем внатрешен страв според хороскопскиот знак

Aко обрнете внимание на темната страна на секој знак, како на пример неговите стравови, ќе видите дека можете да извлечете голема корист од астрологијата.