Пруги, корсети и широки фармерки: Стилски трикови за атрактивен изглед

Tерминот „атрактивно“ во модата го означува сето она што е тренди и модерно, односно нешто што изгледа убаво и го истакнува добриот стил, но и квалитетниот моден вкус.

Најголемите стилски грешки што несвесно ги правиме

Дури и најдобрите помеѓу нас понекогаш знаат да направат некоја стилска грешка, а ова се најчестите.

Како секогаш да изгледате беспрекорно во тоа што ќе го облечете?

Доволен е само еден детаљ за да го унапреди или да го уништи вашиот целокупен изглед, па токму поради тоа ви откриваме мали тајни за перфектен стил.

Запознајте ги домашните миленичиња со најдобар стил ширум светот

Овие слатки животни имаат за цел да ви го разубават денот!

Часовник во вид на стилски прстен

Креаторот на идејата Szikszai Gusztáv бил љубител на часовници, но не го сакал чувството да носи часовник на зглобот. За неговиот концепт-проект рекол дека може да биде стварност дури за 10 години. За среќа, тоа се случува многу порано.
Датум: 27 авг 2013
, Автор:

Некогаш цркви, денес модерни куќи

Архитектонската компанија „Zecc Architecten“ направила два необични проекта. Две напуштени цркви кои се наоѓаат во Утрехт, Холандија, тие ги претвориле во прекрасни фамилијарни домови за живеење.