Оваа фризерка создава фризури инспирирани од класичната уметност

Уште еден доказ дека инспирацијата и уметноста можат да бидат насекаде.

Не дозволувајте му на вашиот стилист да ви ја скратува косата мокра!

Вие не ја носите вашата коса мокра, па зошто така би ја крателе? Потстрижувањето е добро тогаш кога косата изгледа одлично во различни стилови: права, кадрава, собрана...

4 тајни за совршен елегантен изглед

Некои луѓе постојано изгледаат убаво без разлика каков костум ќе облечат. Нивната тајна е во некои мали детали, а нив ги открива стилистот Ден Мичел.

4 фризури за мажи кои загубиле поголем дел од косата

Несомнено губењето на косата е еден од најболните процеси низ кои мора да помине секој маж, но тоа може да се ублажи со следење на советите на стилистите.

Секоја недела овој фризер излегува на улиците во Њујорк и ги потстрижува бездомниците

Марк Бустос ги поминува своите неделни попладниња средувајќи ги косите на бездомниците, кои не би можеле да си дозволат да платат за ваква услуга.
Датум: 19 авг 2014
, Автор:

13 безвремени трикови за прекрасна коса

Нека вашата коса изгледа беспрекорно во секој момент, со овие едноставни трикови од професионалците, колекционирани во последниве 7 децении.

Академијата L’oreal

Група на добро обучени архитекти од архитектонското студио за дизајн m2r, користејќи ја нивната фантазија ја создале оваа исклучителна мултифункционална средина за L’oreal, којашто обезбедува дополнителна обука за стилисти и фризери.
Датум: 28 јан 2011
, Автор: