9 модни трикови кои на мажите ќе им го направат животот полесен

Мажите сакаат да изгледаат средено, но обично не уживаат додека работат на тоа. Доколку и вам тоа ви претставува цела вечност, овие девет трикови ќе ви бидат добредојдени.

10 комбинации со тесни фармерки и бела маичка за секоја пригода

Тесните фармерки и белата маичка може да бидат основа на секаков изглед, и токму затоа секоја девојка треба да ги има во својот гардеробер.
Датум: 30 сеп 2014
, Автор:

4 одлични комбинации со старки за ова лето

Еве 4 предлози како би можеле да ги вклопите старките во вашиот изглед ова лето.
Датум: 17 јун 2014
, Автор:

10 евтини работи што секоја девојка би требало да ги има

Еве 10 парчиња облека и модни додатоци кои ќе го сменат вашиот целокупен изглед, се разбира, на подобро.

Како да ги дизајнирате ноктите со изглед на култните патики Старки?

За да направите ваков оригинален изглед на вашите нокти, потребно ви е тенко четче, црн, бел, сребрен и проѕирен лак, алатка за нокти со мала кугличка на врвот и малку труд.

20 интересни дезени на култните патики „Старки“

Ова се еден мал дел од најинтересните модели на овие култни патики...