старец | Кафе пауза

96-годишен маж од Тајван го спасува своето село од разурнување со уметност

Замислете да живеете во истото мало село над 37 години, уживајќи во својата старост, кога одеднаш владата почнува да ви се заканува со рушење на вашиот дом. Што би направиле?

75-годишен маж волонтира и преспива со мачки во засолниште

Има ли подобар начин да помогнете во некое засолниште за мачки од тоа да дремнете заедно со нив?

Не двоумете се да почнете од нула: 99-годишник ни открива 24 животни лекции!

Овој дедо немал можности да се запише на факултет, но постигнал многу во својот живот.

Модерни и згодни: Секси старци ги освојуваат социјалните мрежи

Убавината и стилот не се поврзани со годините, туку со тоа како се чувствуваме однатре.

90-годишен вдовец споделува топли препораки за борење со осаменоста

Одлично сработено, Дерек! Очекуваме уште многу совети од тебе.

86-годишен старец учи да плете со цел да прави капи за предвремено родените бебиња

Велат дека човек никогаш не е стар за да научи нови работи, а Ед Мозли е жив доказ за ова.

Вистинска приказна за пријателството помеѓу едно 4-годишно девојче и еден старец

Не постои подобар роденденски подарок од запознавањето нов пријател.

Што гледате на оваа слика: Девојка или старец?

Оваа оптичка илузија брзо се прошири низ светот, а во зависност од тоа што прво здогледувате на оваа слика, тоа ја одредува и вашата личност.

Бог дава, а луѓето користат: Тажна приказна од еден старец која ќе ви ги отвори очите

Биле, па поминале, па пак дошле тешките времиња, синко мој“, почнал старецот да ја раскажува својата приказна...

Овој старец без сомнение има подобар моден стил од вашиот

Модата е нешто што се менува со време, но одредени модни парчиња се безвремени.