Чоколадни стапчиња од портокал

Дали знаете како да ја искористите кората од портокалот? Направете супер вкусни слатки од само две состојки!
Датум: 30 авг 2014
, Автор:

Уживајте во лубеницата на 3 креативни начини

Лубеницата може да се исече на неколку начини, но обично секогаш ја јадеме на истиот. Сепак, постојат и некои покреативни начини за сервирање лубеница, благодарение на кои уште повеќе можете да уживате во нејзиниот вкус.
Датум: 25 авг 2014
, Автор:

Панирани стапчиња од моцарела

Топло предјадење за поголемо уживање во оброкот...

Огромен митски змеј направен од 10.000 кинески стапчиња за јадење

Оваа огромна скулптура на змеј е иновативна креација целосно направена од 10.000 кинески стапчиња за јадење.

Домашен рецепт за тортички на стапче

Расположени сте за нешто благо и вкусно? Засукајте ги ракавите, ви носиме рецепт за тортички на стапче. Развијте ја имагинацијата и украсете ги оригинално!
Датум: 04 мар 2012
, Автор: