Фантастичен сладолед од Нутела готов за 5 минути

Слатко освежително задоволство на стапче со богат кремаст вкус...
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

Мини тортички на стапче со фил од бело чоколадо

Сте слушнале ли за тортички на стапче? Налик на слатки мали лижавчиња, кои можете да ги направите во каква било боја или вкус. Неверојатно креативни и одлични за секоја прилика.
Датум: 20 окт 2013
, Автор:

Корн-дог – рецепт за вкусните американски виршли на стапче

Виршли кои ќе ги обожаваат вашите најблиски...

Сладолед на стапче од оризов пудинг и цимет

Леден десерт на стапче со силен мирис и вкус
Датум: 31 авг 2013
, Автор:

Дречлив сладолед со гумени бонбони

Брз, забавен рецепт за необично ледено уживање
Датум: 11 јул 2013
, Автор:

Брзо и лесно мезе: грчка салата на стапче

За околу 25 минути добивате практична, свежа и вкусна салата... :)
Датум: 08 јун 2013
, Автор:

Освежителен сладолед на стапче

Брзо ќе го подготвите, а ќе ве врати во детството кога вакви сладоледи секојдневно купувавте од локалната продавница.
Датум: 01 јун 2013
, Автор:

Смрзнати киви на стапче, обложени со чоколадо

Направете си сами 100% овошен сладолед за само неколку минути...

Замрзнато кафе на стапче

Направете вашата забава да се памети. Бидете оригинални и единствени во изборот на мали и вкусни залчиња.