среќен живот | Кафе пауза

20 навики од кои треба да се одвикнете во 2020 година

Во продолжение прочитајте кои нешта треба да престанете да ги правите за Новата година да ви биде посреќна и попросперитетна.

10 работи кои не ви се потребни за да бидете среќни

Луѓето ја бараат среќата таму каде што не постои, во површните цели и желби, во материјалните работи и брзите задоволства.

5 одлуки кои можете да ги донесете уште денес за да водите посреќен и поисполнет живот

Дали нашиот живот е само магичен круг во кој учиме, одиме на работа, плаќаме сметки и се обидуваме да пронајдеме време за пријателите, семејството, забава и сон?

20 мали навики кои со сигурност ќе ви го променат животот на подобро

Денес ви откриваме 20 правила и совети кои можете да ги следите секојдневно, а кои ќе ви го направат животот полесен и поубав.

Не двоумете се да почнете од нула: 99-годишник ни открива 24 животни лекции!

Овој дедо немал можности да се запише на факултет, но постигнал многу во својот живот.

2 главни причини зошто сѐ уште не сте пронашле вистинска среќа

Кога ќе кажеме дека среќата е избор, тоа звучи премногу едноставно. Дали само на неколкумина среќници им е судено да имаат среќен живот?

15 цитати од Ошо кои ќе ве натераат да размислите за животот, љубовта и среќата

Ошо бил духовен учител кој патувал низ светот и зборувал за свесноста, љубовта и како да живеете исполнет живот.

40 пораки за спокој: Овие совети ја соединуваат целата наша енергија во моќ на смиреност

Тоа што го зборуваме и што го правиме мора да биде во согласност со тоа што го мислиме и чувствуваме...

8 златни правила од среќните семејства кои може да ви го подобрат вашиот семеен живот

Започнете да ги применувате овие „правила“ за да внесете среќа, хармонија и разбирање во вашето семејство.

Познатата манекенка Каролин Марфи ги споделува своите моќни совети за среќен и исполнет живот

Во своите четириесетти години, Каролин Марфи е вистински пример за остварена и среќна жена која може да се пофали со значајна кариера која ја остварила во модната индустрија.

Најсреќниот човек во светот ја открива тајната на среќата

Фактот дека Рикар е најсреќниот човек во светот е научно докажан од страна на Универзитетот во Висконсин.

Очекувајте го најдоброто и тоа ќе го добиете: 10 совети за неверојатен живот

Сите тежнееме кон среќен живот, а тој секако, почнува со посветеност и добра грижа за нас самите.