Кога е вистинското време да го средите вашиот живот и да станете сериозна личност?

Сериозната личност има семејство, стан, автомобил и 30-тина години - барем ова важело пред 10 години.

8 трикови со кои вашата коса ќе изгледа неверојатно

Речиси секоја девојка се соочува со истиот проблем – дали да се разбуди порано и да ја среде косата, или да ја собере во опавче.

Ефикасна техника за средување на веѓите со помош на конец

Средувањето на веѓите со конец е техника која потекнува од Азија, а во последно време станува сѐ попопуларна и веќе ја користат многу експерти за шминкање.

5 едноставни начини да ја исфрлите негативната енергија од вашиот дом

Оваа пролет исфрлете ги сите предмети од домот кои шират негативна енергија.

Бјути заповеди: Неколку чекори до совршени веѓи!

Облик, боја, дебелина... Има толку многу фактори за кои треба да водите сметка при чупањето и средувањето на веѓите.

50 убијци на среќата кои ви ги крадат сите шанси за успех

Ослободете се од непотребните предмети кои ве назадуваат и отворете пат за нова и посветла иднина.

4 начини на кои можете без грижа на совест да се ослободите од оние нешта кои не ви се потребни

Доколку чувствувате дека во вашиот дом постојат нешта кои би сакале да ги исфрлите, но не можете да го сторите тоа, погледнете ги овие совети...

Хороскопските знаци и чистењето

Сите имаме различен став спрема чистењето и домашните обврски. Еве како хороскопските знаци реагираат, кога треба да подработат по дома. Се надеваме дека ќе се пронајдете и дека ќе успееме малку да ве насмееме. Овен: Дава сѐ од себе да заврши со чистењето на време и да има најдобро ис