средношколци | Кафе пауза

25 причини зошто пријателките од средношколските денови секогаш ќе ви бидат најдобри пријателки

Првите работи секогаш се паметат, а повеќето од нив сигурно сте ги направиле заедно со вашата пријателка од средношколските денови.

8 интересни работи кои сигурно сте ги правеле со вашата сестра во средношколските денови

Сигурно веќе знаете дека тоа бил важен период од вашиот живот.

Професор од 70-тите им направил прекрасни интимни портрети на неговите бунтовни средношколци

Погледнете ги овие прекрасни фотографии од младите бунтовници од 70-тите кои сигурно ќе ви го разбудат бунтовничкиот дух и ќе ве натераат да размислувате за вашата младост...

Одличен есеј од средношколец кој едноставно мора да го прочитате

Понекогаш покрај знаењето, и креативноста може да ви донесе 5+

Филм: Академија за вампири (Vampire Academy)

Средното училиште никогаш не било потешко...

Филм: Привилегијата да се биде срамежлив (The Perks of Being a Wallflower)

Шармантна емотивна приказна за тешкотиите во тинејџерските години...

Американска пита: 13 години од матура (American Reunion)

13 години по матурирањето, откачените јунаци пак се собираат за да се присетат на лудите авантури од минатото… и да доживеат нови...

Зошто повеќе лажеме преку СМС пораки?

Дури 95% од испитаниците одговориле дека повеќе веруваат во видео чет отколку во СМС. Голем дел, односно 31% веруваат дека пријателите попрво би ги излажале преку порака отколку во комуникација лице в лице.

Како изгледале познатите во нивните алманаси?

Познатите личности, пред да станат познати, ги проживеале своите луди тинејџерски години, исто како и сите нас, со многу бурни емоции и варирања на карактерот, додека да ја пронајдат својата улога во светот.

Неколку причини зошто да гледате „Glee“

Тинејџерската серија е приказна за вистинските вредности во животот, амбициите и желбите, подемите и падовите.
Датум: 02 дек 2010
, Автор:

Вампирски дневници (The Vampire Diaries)

ТВ серија за средношколци и вампири, за љубовта и одмаздата
Датум: 01 сеп 2010
, Автор: