Застарени модни правила кои смеете и треба да ги прекршите

Некои модни правила веќе станаа застарени и премногу конзервативни што нема потреба сѐ уште да се придржуваме до нив. Погледнете кои се тие.

Пронајдете го соодветниот накит за тенот на вашата кожа

Иако жените мислат дека секој накит одговара на сечиј тен, тоа и не е баш точно. На секоја нијанса на кожа ѝ одговара различен накит.

Уникатни рачно изработени филиграни кои ја разгалуваат вашата душа

Дијана Тодоровски веќе една година се занимава со изработка на филигрански накит од чисто сребро 990 (чистина на сребро). Во своите мали ремек-дела вклучува и полускапоцени камења за да добие дополнителна убавина.
Датум: 06 авг 2014
, Автор:

5 корисни совети за чистење на вашиот накит

Секоја од овие течности може да ви помогне да го вратите стариот сјај на вашите омилени аксесоари.

Елементите од периодниот систем погледнати под микроскоп

Ако никогаш не сте сакале хемија, тоа е можеби затоа што сте немале можност да ја видите нејзината убавина...

Уникатен накит изработен од стари сребрени виљушки

Пред да одлучите да ја збогатите вашата колекција модни додатоци, погледнете го несекојдневниот накит на Ник Греко.
Датум: 20 јун 2012
, Автор:

Уникатен и модерен накит кој го отсликува секојдневното

Колекцијата е составена од обетки, ѓердани и нараквици на кои се претставени минијатурни луѓе, кои одмараат седнати на клупа или на некоја лулка.

Најевтиниот автомобил во светот доби своја позлатена верзија

Новиот модел е позлатена верзија од веќе постоечкиот „Нано“, која чини 4,6 милиони американски долари и е наречена „Goldplus“.

Застарени модни правила

Модниот свет поставува трендови и правила кои остануваат долго да владеат. Сепак, најкреативните поединци секојдневно покажуваат дека правилата не секогаш мора да бидат почитувани...

Накит од интерпункциски знаци

Колку би било добро кога би можеле да ги прикажеме разните смешковци кои ги користиме на интернет во реалниот живот, нели?!