Авторите на најлошата песна во историјата со ново ремек-дело

Ја памтите песната „Friday“ од Ребека Блек? Тимот кој ја создаде, раперот Патрис Вилсон и продуцентот Кларенс Џеј, реши повторно да нè изненади со уште едно ремек-дело, кое најверојатно ќе ја стекне истата „популарност“, како и песната на Ребека.

Домино ефект надополнет со одлична музика

Ова е дефинитивно еден од најдобрите примери за домино ефект или Руб-Голдбергова машина, во која е вложено огромен труд и планирање за сè да испадне совршено.

Луди преработки на „Gangnam Style“ низ целиот свет

Неколку видеа кои дефинитивно ќе ве расположат и насмеат...

„Gangnam style“ го освои и Њујорк

Погледнете како реагираат луѓето во Њујорк кога еден дечко слушајќи ја песната на слушалки не може да се воздржи, а да не заигра пред сите...

Топ 10 најгледани Јутјуб видеа на сите времиња

Од 300 милиони, па сè до над неверојатните 700 милиони прегледувања - погледнете ја листата на најпопуларните Јутјуб видеа...

Неверојатен, синхронизиран танц со раце

Преку нов синхронизиран танц со рацете, талентираната ирска двојка Сузан Клери и Питер Хардинг повторно ја освои интернет-публиката. Тие подготвиле видеоспот со откачена авангардна кореографија...
Датум: 09 јан 2012
, Автор:

Интерактивен музички видеоспот во кој вие ги контролирате движењата

Канадската инди-рок група Аркејд Фајр, за своите фанови направи интерактивна верзија од спотот „Sprawl II“.
Датум: 23 дек 2011
, Автор:

Најстилските музички видеа на сите времиња

Музиката и модата честопати одат рака под рака, па затоа не е ни чудно што нè возбудуваат музичките видеа со уникатен стилски печат. Еве ги оние во кои стилот и оригиналностa се на прво место...