Патиките со врвки повеќе не се во мода?

Женствената верзија на класичните, спортски патики се секако моделите кои се таканаречени патики на навлекување.

4 комбинации совршени за есенски состаноци

Есента е романтична сезона, па доколку се подготвувате за состанок еве како може да изгледате прекрасно без да потрошите многу пари на облека.
Датум: 10 окт 2014
, Автор:

5 одлични комбинации за летните фестивали

Како што наближува сезоната за настани на отворено, ви нудиме 5 супер комбинации за такви пригоди.
Датум: 17 мај 2014
, Автор:

Новиот фантастичен спортски автомобил на „Мекларен“

Моќното возило ќе развива брзина од 100 километри на час за помалку од 3 секунди, додека 200 за нешто помалку од 7.

Трансформацијата на Ферари низ годините

Ферари е компанија за производство на спортски автомобили, основана од Енцо Ферари во 1929 година. Сè до 1947 година, овие автомобили биле наменети само за трки. Денес Ферари е симбол за луксуз и богатство.
Датум: 25 јул 2012

4 чудни британски алтернативи на Олимпијадата

Во Лондон летово нема да се одржи само една Олимпијада.

Полски суперспортист за перфектно ноќно возење

Она што овој модел го издвојува од останатите е термалната камера сместена под левото предно светло која е приспособена за ноќно гледање.

Спортски Мерцедес Бенц со авангарден дизајн

Мерцедес Бенц Стајл Купе со својот авангарден дизајн ќе претставува репер за идните модели на спортски автомобили.

Уште еден фантастичен концепт за Ферари

Овој маркантен спортски убавец го освои второто место за дизајн на натпреварот организиран од „Ферари“.