Спортско, а сепак модерно: Носете пуф елеци оваа зима!

Пуф елеците претставуваат спортска варијанта на женски елеци, кои од сезона низ сезона повторно се враќаат на модната сцена.

Како до шик, а сепак спортски изглед? Најдобрите фризури за тренинг сесија!

Секако дека додека вежбате приоритет ви е практичноста, но тоа не значи дека косата не може да ви изгледа фантастично!

Најновиот тренд кој го освои светот на модата: Поло маици

Во последно време спортот длабоко навлезе во светот на модата. Освен патиките, најновото „ит“ парче што ги „тресе“ модните ентузијасти се поло маиците.

Спортски стил и елеганција во само неколку чекори

Широки панталони, удобна јакна, патики... Зарем има нешто поубаво и полежерно од спортскиот стил?