Супер Тојота за страсните возачи

Тојота е позната по оние обични патнички автомобили кои се полни со одлична технологија, но не и по спортскиот дизајн на своите модели.

Еволуцијата на Порше 911 низ годините

Порше 911 отсекогаш бил еден од најпосакуваните автомобили за сите љубители на доброто возење, па затоа е и еден од ретките кои успеале да се задржт во производство повеќе од 50 години.

Ламборгини или возило од научно-фантастичните филмови?

Овој дизајн е резултат на работата на еден студент од Факултетот за уметност во Пасадена, Калифорнија.

Новата шармантна Фолксфаген Буба Кабриолет

Најновата верзија на легендарниот модел на Фолксфаген е одличен спој на практичност со добро познатиот стил на Бубата кој ја направи омилена меѓу многу генерации љубители на автомобили.

6 електрични спортски автомобили на иднината

Науката оди напред, па веќе се произведуваат сè посилни спортски електрични автомобили кои секој би ги посакал во својата гаража.

Фантастичен Мерцедес Бенц – најмоќниот електричен спортски автомобил во светот

Ако се погледнат неговите перформанси, јасно е дека еколошките стндарди веќе не значат мала моќност на автомобилот.

7 евтини спортски автомобили

Ако размислувате да се подновите со еден убав, брз, спортски автомобил, следните 7 модели се најдобриот избор според перформансите што ги добивате за цената што ја имаат.

Чудесниот Пежо Оникс

Велат дека Пежо најчесто возат романтичарите, но секому би му светнале очите кога ќе го види овој модел.

5 модели од соништата на БМВ кои никогаш нема да ги поседувате

Колку пари и да имате, не можете да ги поседувате овие пет фантастични модели затоа што никогаш нема да бидат шуштени во производтство.

Ламборгини „Зелена беретка“

Основен модел надграден со рачно изработен челичен систем за исфрлање на издувните гасови, рачно изработени бандаши, можност за додавање на уште 50 коњски сили на фабричките 570, и уште многу електроника...

Најубавата Алфа Ромео досега

Заводливиот автомобил ја има специфичната предна решетка, над која се извиваат линиите карактеристични за спортски автомобил.

Автомобил на иднината од Хонда

Mал електричен автомобил со футуристички спортски дизајн...