спонтаност | Кафе пауза

4-те хороскопски знаци кои се најспонтани: Тие обожаваат кога немаат план!

Постојат два типа луѓе: оние кои секогаш ги планираат работите до последниот детаљ и оние кои никогаш не прават план за апсолутно ништо.

Дали спонтаноста е подобра од организирањето?

Организираните луѓе се гордеат со тоа што секогаш знаат што и кога треба да направат нешто...

5-те најспонтани хороскопски знаци кои би се согласиле на речиси сè

Спонтаноста е навистина добра особина, но сè додека има граница.

7 причини зошто летото е најдобро време за романса

Летните месеци успеваат на еден магичен начин да го излечат најдоброто од нас и токму затоа романсите во текот на летото се незаборавни и се паметат засекогаш.

5 совети за освежување на врската која е заглавена во рутина

За врската да опстане, потребно е да го освојувате партнерот секој ден, а следниве 5 совети можат навистина да помогнат кога е потребно одново да ѝ ги наполните батериите.

Забавни начини на патување и откривање на нови места

Неколку начини кои можете да ги искористите на вашето следно патување за да му додадете спонтаност, авантуризам и многу возбуда.

Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн

За уредувањето е одговорна фирмата TG-Studio. Тие имале важна задача – да го уредат просторот во обновената стара зграда и притоа да не ја занемарат нејзината околина со стари градби.
Датум: 29 ное 2013
, Автор: