спална | Кафе пауза

Зошто треба да внимавате на поставеноста на огледалата во спалната соба?

Иако ви изгледа сосема логично да имате огледало во спалната соба затоа што ви е потребно додека се облекувате и шминкате, тоа всушност и не е најдобра идеја.

Прекрасна мала викендичка од само 9 метри квадратни

Дали сте знаеле дека во Финска, за куќите кои не зафаќаат простор поголем од 12 метри квадратни, нема потреба да барате дозвола за градба?

Специјална спална во која можете да си легнете со вашиот лаптоп

Дизајнирана од италијанскиот архитект Масимо Скалзо, оваа спална е создадена да реши еден секојдневен проблем на многумина и да понуди интересно решение за подобар простор за живеење.

5 необични комбинации од бои кои ќе го освежат вашиот стан

Наместо да давате многу пари за мебел, одберете комбинација од бои кои ќе го разубават вашиот простор, со некои поевтини трикови, како менување на бојата на ѕидовите, прекривките или украсите.

Секс трикови од порно филмовите кои вреди да се пробаат

За да си ја вратите страста во врската, да ви се подигне самодовербата и за се чувствувате многу позадоволни од својот сексуален живот...
Датум: 12 јул 2013
, Автор:

Бојата на ѕидовите влијае на должината на сонот

Доколку сакате добро да се наспиете, тогаш најдобро е ѕидовите во вашата спална да ги бојадисате во сина боја.

Ви недостасува простор во домот?

Преносната барака „Tetra Shed“ е дизајнирана од страна на Дејвид Аџаса-Адаканал и може да се користи како домашна канцеларија, остава, куќичка за деца, уметничко студио, работилница, па дури и како гостинска спална.

Висечки кревети – модерен детаљ за секој дом

Висечкиот кревет внесува чувство на илузија и забава во собата. Со додавање на јаже, креветот не само што е посигурен, туку и личи на голема лулашка.
Датум: 29 фев 2012
, Автор:

Совршен мал стан во Њујорк

Ова мало станче во Њујорк е уште еден успешен пример, како правилно треба да се искористува просторот, без разлика колкав е.

Перници под нозете за подобар сон

За да се разбудите наутро одморени и спремни за дневните обврски и напор, освен тоа колку спиете, многу е важно и како спиете.
Датум: 01 ное 2011
, Автор:

Вистинската боја за вашата спална соба

Секоја боја има своја енергија и вибрација, а различните нијанси будат различни емоции. Бидејќи сите ние сме различни помеѓу себе, бојата на нашата спална соба треба правилно да ја избереме...