Интересни летни трендови за очила за сонце претставени преку цвеќиња

Џастина Блејкни е девојка која од различни цвеќиња во нејзиниот двор во Лос Анџелес формира разни лица. Овој пат таа ги претставила трендовите за очилата за сонце.

23 идеи за софистициран и секси изглед за Св. Валентин

Денот на љубовта, но и ден кога изгледот е најважен. Без грижи, подготвивме 23 идеи како да изгледате софистицирано, а сепак тој да посака да ја скине облеката од вас.

Капа – Најдобриот моден додаток оваа зима

Капите се совршениот моден додаток за поладните месеци. Ви држат топло и ја заштитуваат главата од студот, а воедно изгледате модерно и тренди.

Одлични празнични комбинации со топли бои

Оваа сезона, во текот на новогодишните и божиќните празници, полн погодок е комбинацијата на темноцрвена и песочно-кафеава боја.
Датум: 16 дек 2013
, Автор:

Божествен софистициран хотел на прекрасниот остров Санторини

Погледот ќе ви го одземе здивот, комфорот е неизбежен, храната е превкусна, а услугата беспрекорна.

Сезонска колекција на фустани од Вера Ванг

Одлична нова и разнобојна „подготвена за носење“ колекција од Вера Ванг.

Најлуксузниот стан во Велика Британија

Овој луксузен стан претставува еден од најлуксузните домови во Велика Британија, а неговата цена изнесува 65 милиони фунти.