состојки | Кафе пауза

Овие природни состојки го намалуваат ризикот од дијабетес!

Овие состојки се добри и за зајакнување на имунитетот!

За волшебен мирис и алишта без дамки: Додајте една од овие 8 тајни состојки при перење

Сите го обожаваме мирисот на чисти алишта, а можете да го подобрите ефектот на прашокот за перење со некое од следниве средства.

Какви состојки треба да користите за да се ослободите од лузните?

Без оглед на вашиот став за лузните, не е лошо да знаете кои состојки мора да ги содржат добрите кремови против лузни.

10 начини да го отстраните првутот без употреба на хемикалии

Ако се соочувате со овој досаден проблем, нема потреба да купувате скапи препарати за да се ослободите од првутот бидејќи постојат природни лекови што не содржат штетни состојки.

8 намирници што ги менуваат состојките во различни услови

Дали знаете дека постојат намирници што може да ве изненадат со променливите состојки во зависност од начинот на подготвување?

7 состојки што ќе ви помогнат во борбата против непријатните телесни мириси

Сосема е нормално телото да произведува различни мириси, но тоа може да биде причина за загриженост кога тие мириси стануваат особено силни и непријатни.

6 состојки што можете да ги додадете во водата за да имате рамен стомак

Детоксикацијата му помага на вашето тело да се ослободи од токсините, да се ослободи од вишокот килограми и да го зголеми нивото на енергија.

Не е баш толку здраво: Зошто (сепак) мора да внимаваме кога јадеме црно чоколадо?

Иако црното чоколадо често се смета за поздраво од млечното, експертите велат дека разликата помеѓу двата вида е многу мала.

Мелениот црвен пипер прави чуда во нашето тело: Еве 7 причини зошто треба да го јадете што е можно почесто

Сите сметаме дека станува збор за обичен зачин, но се покажало дека тој е и неверојатно здрав.

Три моќни и евтини состојки кои треба веднаш да ги додадете во вашиот крем за лице

Козметиката станува сè поскапа, а списокот со состојки во кремовите станува сè подолг и сè понејасен! Па вие се прашувате што сè содржи вашиот крем за лице.

Дали палминото масло е здраво или штетно?

Погледнете ги состојките на пакувањето на шампонот, на пастата за заби или на путерот од кикирики и најверојатно ќе најдете палмино масло кое може да се крие под различни имиња.