сончање | Кафе пауза - Part 2

7 совети за правилно нанесување крема за сончање

Многу луѓе мислат дека правилно нанесуваат крема за сончање, но вистината е малку поинаква...

Топчиња за изгореници: Супер спас кога ќе претерате со сончањето

Кога ќе претераме со сончањето, изгорениците може да бидат многу болни, но и вистинско малтретирање во првите неколку дена.

Уживајте во летниот одмор добро заштитени од сонце

Разликата од СПФ 25 до СПФ 50+ е многу мала во однос на филтрацијата на сончевите зраци. СПФ има повеќе значење во однос на тоа колку долго ќе бидеме заштитени откога ќе нанесеме од производот.
Датум: 17 јул 2014
, Автор:

Егзотичен ресорт во Занзибар кој ви овозможува да спиете со рипките

Лоциран на островот Пемба во Занзибар, овој ресорт е излез од реалноста, од едноставна причина што престојувањето е на неколку стотици метри оддалечено од крајбрежјето, во хотелска соба која лебди во океанот.

15 работи што ѝ се потребни на секоја девојка за на летен одмор

Се пакувате за на одмор? Не заборавајте да ги понесете најнеопходните и најпрактичните работи, особено оние кои ви се потребни за на плажа.
Датум: 15 јул 2013
, Автор:

Направете домашно масло за сончање

Овој рецепт се појавил во времето кога на пазарот не постоеле продукти за заштита од сончевите УВ зраци, а на луѓето им била потребна заштита.

Очекувањата кога одиме на плажа наспроти реалноста

Колку пати ви се случило да одите на одмор и да очекувате одлични сончеви денови, а да добиете 6 од 10 облачни денови со дожд?

Ви недостига ли летото?

Ако ви недостига летото, погледнете го ова видео и фотографиите и земете си мала пауза од зимата.

12 лоши навики кои прават да изгледате постаро

Сите знаеме дека е невозможно да изгледаме младо цел живот, но затоа понекогаш можеме да го спречиме времето кое маршира низ нашето лице. Затоа, не дозволувајте овие 12 грешки кои ги правите секојдневно...
12