сонце | Кафе пауза - Part 4

8 фасцинантни сончеви феномени кои не изгледаат реално

Оптичките илузии на небото ретко се појавуваат, но кога тоа се случува, имаат навистина драматичен ефект и не може да не бидат забележани.

Добредојде март: Цитати за најубавото годишно време

Погледнете ги овие прекрасни цитати коишто ќе ве разбудат вас и вашите амбиции!

11 неверојатни фотографии кои ќе ви покажат колку всушност е мала планетата Земја

Во продолжение погледнете ги овие неверојатни фотографии за нашиот свет кои покажуваат колку навистина е малечка Земјата во споредба со другите ѕвезди и планети.

Топ 10 летни цитати: Летото и неговите мудри мисли!

Секое годишно време носи свои пораки, но се чини дека летото некако најмногу се издвојува од останатите.

7 нешта кои не би требало да ги правите пред да се изложите на сонце

Да ја оставите водата на сонце, да верувате во СПФ факторот на вашата шминка...

Изгледајте неодоливо на фотографии: 12 совети кои ќе ви дадат поубав и послаб изглед

Не е сеедно како стоите, во која положба ја држите главата, во кој дел од денот се сликате и на која висина е апаратот. Внимавајте на овие нешта и ќе ја добиете совршената фотографија!

3 начини да се справите со изгорениците од сонце

Ако сте биле изложени на сончевите зраци без соодветна заштита, тогаш погледнете ги следниве 3 трикови кои ќе ги намалат вашите симптоми.

7 правила кои ќе ви помогнат полесно да ги преживеете претерано топлите летни денови

Што треба да направите со цел полесно да се справите со високите температури?

Направете го ова лето незаборавно! 14 креативни идеи за супер летни фотографии

Летото е најубаво време за фотографирање. Сино небо, жешко сонце, ладна вода... Сето ова ја трансформира обичната фотографија во супер летна уметност.

Тест: На кој фототип припаѓа вашата кожа и колкава заштита ѝ е потребна од сонцето?

Одговорете на следниве неколку едноставни прашања, соберете ги одговорите и откријте на кој фототип припаѓа вашата кожа....

Овие научни факти ќе ве остават тотално зачудени

Друга Земја? Држава поголема од Плутон? Чудната анатомија на коалите? Ќе се зачудите од овие луди факти за нешта кои не сте ни помислиле дека е можно да постојат.

5 летни митови во кои нема ниту трошка вистина

Науката ни покажува дека во овие мудрости нема никаква вистина, додека пак некои од нив можат и лошо да влијаат на нашето здравје.