10 инспиративни совети од Екарт Тол кои ќе ве одведат на патот кон среќата

Со прифаќањето на сегашниот момент можете да го пронајдете совршенството.

7 причини зошто никогаш не треба да го ставате вашиот партнер на пиедестал

Погледнете ги следниве неколку причини зошто никогаш не треба да ги ставате вашите љубени на пиедестал.
Датум: 15 јан 2016

Совршена симетрија која може да се најде само во природата

„Универзумот е напишан со јазикот на математиката и неговите карактеристики се триаголници, кругови и други геометриски фигури.“ - Галилео Галилеј

Совршени фотографии кои перфекционистите ќе ги обожаваат

Доколку сте перфекционисти со доза на „OCD“, со сигурност ќе се смешкате додека ја гледате оваа галерија од мали совршенства...

20 проблеми кои само перфекционистите можат да ги разберат

Перфекционисти, обединете се, овие проблеми само мал круг на луѓе ги разбираат!
Датум: 15 сеп 2014
, Автор:

Не плашете се од совршенството

„Не плашете се од совршенството - никогаш нема да го достигнете.“
Датум: 04 сеп 2014
, Автор:

Не дозволувајте овие 4 нешта да ве спречат во остварувањето на вашите соништа

Ова се 4 нешта кои ве спречуваат да го живеете животот најдобро што можете и да ги остварите своите соништа.
Датум: 30 јун 2014
, Автор:

7 знаци кои покажуваат дека сте хроничен перфекционист

Доколку мислите дека спаѓате во категоријата перфекционисти, време е да промените нешто кај себе за да умеете да уживате во сите мали радости што ги носи животот.

Одлични модни комбинации инспирирани од визуелниот албум на Бијонсе

Албумот изобилува со теми како залудното трагање по перфекција, женската моќ, како и женската сексуалност. Ова се 10 комбинации инспирирани од најновиот албум на Бијонсе.
Датум: 30 јан 2014
, Автор:

Маскирана убавина

И покрај тоа што сè е така „маскирано“, нели, на крајот на краиштата, поентата е да најдеш некој кој буквално ќе го обожува твоето битие без ни трошка „потпора“ и помош од модерната технологија или најновите изуми?
Датум: 18 авг 2013
, Автор:

Две половини прават цело

Според Платон, луѓето некогаш биле поврзани, со две глави, два пара раце и нозе, сè до еден ден кога богот Зевс (најверојатно бил многу изнервиран), не ги казнил луѓето разделувајќи ги. Така човештвото останало проколнато...
Датум: 12 мај 2013
, Автор:

Облини, ќе ве молам!

Важно е како ја пренесувате таа ваша внатрешна енергија, кај и да сте, какви и да сте, што и да правите, движете се како кралици, бидејќи токму тоа и сте, кога не им робувате на комплексите.
Датум: 17 мар 2013
, Автор: