Истражување: Како изгледа совршеното женско тело?

Оваа девојка е модел, актерка и го поседува совршеното женско тело, барем според едно истражување спроведено на Универзитетот во Тексас.

Речиси совршен: Дознајте кој е мажот со најубаво лице на светот

Никој не е совршен, но некои луѓе се навистина близу до совршенството.

Совети за сите што ќе патуваат на познато туристичко место: Како да направите фотографии без луѓе на нив?

Доколку навистина ја цените добрата фотографија, веројатно ќе се обидете да направите сѐ што е потребно за да ја добиете совршената слика.

50+ совршени подароци за секоја жена во вашиот живот

Прашање на време е кога ќе дојде моментот кога ќе сфатите дека немате идеја што да ѝ купите на вашата мајка, баба, жена, сестра, девојка и/или другарка.

98 совршено исечени коцкички од различна храна кои ќе ве направат гладни за перфекција

Холандските артист Лернет и Сандер исекле различна сирова храна на 98 совршени парчиња во вид на коцки со димензии 2,5 x 2,5 x 2,5 см. На овој начин тие создале многу привлечна геометриска слика.
Датум: 14 мај 2015
, Автор:

Како да направите совршено тесто за пица?

Со помош на овој рецепт ќе можете да ги изненадите вашите најблиски, правејќи им ја најубавата пица која некогаш ја пробале.

Ода за Господин Совршен и неговата црна мечка

Тој е висок, згоден, неопходен, така совршен и прекрасен, и секако, со полни џебови. Толку сексапилен што на жените им се тресат колената пред него, вистински „бед бој“. Ја здогледува неа и се вљубува...
Датум: 24 ное 2013
, Автор:

Не оценувај ја книгата според кориците

Сè што мислите дека претставува некаква маана во вашиот изглед, носете го како да е ваша најголема предност. Така ќе се ослободите од глупавите мисли кои ве влечат назад и ви кажуваат дека, во светот на сите совршени лица од насловните страни, вие не сте убави.
Датум: 01 сеп 2013
, Автор:

Најсовршеното место за реклама

Весникот „Mumbai Mirror“ нашол совршено место за реклама на популарниот бренд „Лакост“. Ја сместил веднаш до веста „15.000 крокодили избегале од фарма во Јужна Африка“.
Датум: 29 јан 2013
, Автор:

Математичка формула за совршено накитена елка

Студенти од универзитетот во Шефилд создале формула за совршено украсување елка. Според формулата идеалната елка е висока 170 сантиметри, а на неа треба да се постават 35 лампиони.

Сите ние сме совршено несовршени

Пауло Коелјо знае да пронајде зборови со кои ја допира сржта на проблемите и ги кажува на начин едноставен за разбирање. Еве што тој мисли за опседнатоста со идеалите за убавина.