8 едноставни причини зошто мажите ги одбегнуваат совршените жени

Дали познавате некоја прекрасна девојка која е секогаш сингл? Некои од нив поминуваат години барајќи вистинска љубов, но без никаков успех.

Едноставни трикови за совршени плетенки

Немојте да ги правите овие грешки доколку сакате совршена фризура со плетенки!

Биди ми Тарзан, ќе бидам твојата Џејн

Со сета таа прашина околу тој фамозен принц, помислувам, зошто мора да е принцот? Зошто девојчињата уште како мали не сонуваат дека Тарзан, на пример, е нивниот иден совршен маж? Само затоа што се шетка гол низ џунглата?
Датум: 17 феб 2013
, Автор:

Колку кафиња до „вистинскиот“?

А што ако премногу му придаваме значење на тој возвишен поим „совршен“? Зошто најголемиот дел од жените не трагаат толку по совршените пријателства, колку по совршените дечковци?
Датум: 03 феб 2013
, Автор:

3Д скенер кои ги одбира идеалните фармерки за вашето тело

Замислете ситуација во која одма ќе знаете кои фармерки би биле идеални за вас, без да талкате цел ден по продавници...

Како да ги пополните несовршеностите на вашите веѓи?

Овие туторијали ќе ви покажат како секое утро професионално да ги нашминкате вашите веѓи за да бидат совршени и меѓусебно еднакви во текот на целиот ден, а целата постапка ќе ви трае само неколку минути.