Направете сами: Снешковци од чорапи и ориз

Можете да ги направите брзо и евтино, а со сигурност ќе ви пружат огромна радост.

Секоја година овие браќа прават џиновски фигури од снег

Направивте снешко оваа година? Епа некој направил џиновска желка висока 3,5 метри...
Датум: 13 јан 2015
, Автор:

Идеи за вашите нокти за божиќните празници

Од ирваси и снешковци до снегулки и светки, еве што сè може да направите со вашите нокти овие празници.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

Направете сами: Преслатки снешковци како декорација во вашите домови

Сè што ќе ви биде потребно е малку време, внимание и креативност за да донесете насмевки на лицата на вашите најсакани.
Датум: 23 дек 2014
, Автор:

Филм: Замрзнато (Frozen)

Магична бајка за љубовта помеѓу две сестри која ќе ве натера да поверувате и во невозможното...

Смешни и уникатни снешковци направени ширум светот

Некои од овие снешковци се убијци, некои се пушачи, трети се собираат на масовен штрајк. Погледнете дел од фотографиите кои кружат по интернет-страниците ширум светот.

Направете сами: Креативни празнични декорации

Доколку сѐ уште не ве фатило празничното расположение, поттикнете ја вашата имагинација, изработувајќи некое од овие 15 креативни лампиони и новогодишни украси.

Снешко од Карибите

Сини мускули, големи очила за сонце и зелено фризурче – тоа е Снешко од Карибите.

Снешко во слатка мисија

Слатко и емотивно видео, кое ги ги најавува новогодишните и божиќните празници. Во него, главниот херој е снешко. Тој тргнува во ризична потрага по совршениот подарок за некој навистина посебен...
Датум: 09 дек 2012
, Автор:

Прекрасниот затворен зимски ски-центар во Дубаи

Зимскиот центар „Ски Дубаи“ е распослан на 22.500 квадратни метри и е доволно голем да собере вештачка планина висока 60 метри, од која се спуштаат пет скијачки патеки, посебни патеки за сноубординг, за санкање...

Интересни божиќни додатоци за вашата бања

Погледнете неколку идеи за додатоци кои би го направиле вашиот дом, конкретно вашата бања, поинтересен во овој празничен период од годината. Фатете го последниот воз и украсете си го домот на уникатен начин.
Датум: 26 дек 2010
, Автор: