Принцезите на Дизни како модерни девојки од 21-от век

Како би изгледале овие девојки и која би била нивната приказна доколку живеат во денешно време?

Каков тип личност си според Дизни?

Замислете ја ненаспаната принцеза како брза на работа, како некој ѝ дише во врат во автобус преполн со средношколци... Која нормална принцеза би го издржала сето тоа?
Датум: 26 окт 2015
, Автор:

Која Дизниева принцеза сте според хороскопскиот знак?

Оваа астрологија нема цел да „ви го пробие“ карактерот ниту пак да ви ја предвиди иднината, туку само да ве забавува. Според карактеристиките на секој хороскопски знак, ова се принцезите на Дизни кои ги претставуваат 12-те знаци во зодијакот.
Датум: 19 јан 2014
, Автор:

Снежана и ловецот (Snow White and the Huntsman)

Одлична преработка на класичната приказна за Снежана и седумте џуџиња...

12 анимирани филмови од Дизни кои никогаш нема да ги заборавиме

И по 80 години, анимираните генијални дела на Волт Дизни сè уште се едни од најгледаните во светот. Почнувајќи од 1937 година, па сè до денес снимени се околу 50 неверојатни филмови...