смисла за хумор | Кафе пауза

10-те најдобри цитати на Џенифер Анистон

Актерката годинава го прослави својот 52-ри роденден, но сепак изгледа младолико, а нејзината главна тајна се сјајната енергија и неверојатната смисла за хумор.

Како се шегуваат хороскопските знаци?

Рибите се смеат на својата мака, Овенот сака да се потсмева, а во продолжение прочитајте како се шегуваат останатите хороскопски знаци.

Според науката, партнерите кои се шегуваат едни со други имаат подобри врски

Истражувањата покажале дека најсреќните парови се оние кои се шегуваат меѓу себе и кои можат да прифатат шега на нивна сметка.