Смешни грешки при куцање СМС-пораки

Ова е нашата селекција на 25-те најсмешни СМС-пораки испратени од ајфон, кои веруваме ќе ви го продолжат животот за неколку години, бидејќи ќе ве насмеат до солзи. :)

Што сè имаме научено од филмовите

Колку и да изгледаат реално и вистинито, многу работи во филмовите всушност се смешни доколку малку помислиме на нив, но скоро секогаш ги прифаќаме како такви. Ова се само мал дел од нив.

Една поинаква изведба на „Hey Ya!“ од Outkast

Погледнете ги слатките Џереми и Џастин како играат и пеат (до душа само едниот од нив) на песната „Hey Ya“ играјќи ја играта Just Dance 2 на Nintendo Wii. Многу се смешни :)
Датум: 25 јул 2011
, Автор:

Глупави ситуации кои му се случуваат секому

Прочитајте ги следниве непријатни и смешни ситуации кои ви се случиле вам или сте слушнале дека на некој друг му се случиле, а потоа споделете некое ваше „интересно“ искуство. :)

Родители и деца си ги менуваат главите

Уметничкиот директор Florian Schmucker, фотографот Paul Ripke и режисерот со прекар POP составиле тим и направиле забавна дигитална уметничка серија со деца и родители чии глави си ги имаат сменето местата.

Смешни причини за кавги меѓу партнерите

Размислете колку пати сте се скарале токму заради една од овие причини и ќе сфатите дека навистина се смешни за расправии. Имате да додадете некоја ваша на листата?

Мачка во кутија

Погледнете го буцкастиот, но сепак, неодоливо сладок мачор Мару, кој се обидува да се пикне во една картонска кутија, која се чини претесна за него. Тој не е дебел, кутијата е мала...
Датум: 20 јун 2011
, Автор:

10 смешни знаци дека сте компјутерски зависник

Веројатно ако сте компјутерхолик не се ни запрашувате дали поминувате премногу време со вашиот „најдобар пријател“, но ако евентуално ве интересира, еве 10 сигурни знаци дека спаѓате во таа категорија...
Датум: 01 јун 2011
, Автор:

Пингвин кој има скокот?

Оние од вас кои се скокотливи по природа, сигурно ќе се поистоветат со малото слатко пингвинче Куки, кое панично пафта со крилцата од што не може да го издржи скокоткањето.

Што сè можете да направите со вашите јајца?

Навистина смешно, ведро и пред сè креативно. А за сето ова е виновна Vanessa Dualib.
Датум: 22 мар 2011
, Автор:

Бебе се плаши од секнење нос

Пети и пол месечното бебенце Емерсон не знае како треба да се чувствува додека неговата мајка го секне нејзиниот нос.

Мали, слатки и смешни

Бебињата се слатки само затоа што се бебиња, а уште кога ќе направат нешто смешно, се неодоливи. Погледнете пет најсмешни видео снимки со бебиња, кои насмеале милиони луѓе на Јутјуб.
Датум: 07 мар 2011
, Автор: