смело | Кафе пауза

Топли есенски комбинации со плетен џемпер

Еве како можете плетените џемпери да ги искомбинирате во три тренди есенски комбинации за оваа сезона.
Датум: 27 сеп 2014
, Автор:

4 одлични комбинации со старки за ова лето

Еве 4 предлози како би можеле да ги вклопите старките во вашиот изглед ова лето.
Датум: 17 јун 2014
, Автор:

5 одлични комбинации за летните фестивали

Како што наближува сезоната за настани на отворено, ви нудиме 5 супер комбинации за такви пригоди.
Датум: 17 мај 2014
, Автор:

Одлични модни комбинации инспирирани од визуелниот албум на Бијонсе

Албумот изобилува со теми како залудното трагање по перфекција, женската моќ, како и женската сексуалност. Ова се 10 комбинации инспирирани од најновиот албум на Бијонсе.
Датум: 30 јан 2014
, Автор:

7 најпопуларни ретро модни трендови

Од смело исцртани усни до мачкини очи или фризура како онаа на Одри Хепберн, слободно одете ретро и постигнете го посакуваниот ефект.
Датум: 27 ное 2013
, Автор:

Неверојатна модерна изведба на ирски танц

Ирската танцувачка група „Prodijig“, се собрани танцувачи кои се доволно смели да ја променат оваа традиционална игра, правејќи ја уникатна, модерна и застрашувачки добра.