сладолед | Кафе пауза - Part 4

Ледено задоволство: Сладолед со сите бои на виножитото

Слатко и здраво овошно уживање кое ќе ве освежи и ќе расположи со својата разиграност и колоритност.

Винолед: Вашиот нов омилен летен десерт!

Креативноста на овие луѓе дефинитивно не познава граници, штом успеале да создадат таква необична алтернатива за традиционалниот млечен сладолед.

Интересни факти за сладоледот коишто можеби не сте ги знаеле

Иако речиси сите го обожаваме овој леден десерт, сепак сигурно повеќето од вас не ги знаат овие неколку факти...

Домашен зимски сладолед: Магија за сите сетила

Кој вели дека сладоледот е наменет само за летните топли денови?

14 преслатки животни кои се разладуваат на летните горештини

Летото е тежок период за преживување, особено за животните. :)

Пита без печење: Ледена фантазија од само 3 состојки

Оваа пита без сомнение ќе стане вашиот омилен летен десерт

Австралиско ледено кафе

Ледено кафе, засладено со јаворов сируп, во комбинација со сладолед

Вкусен и освежителен сладолед од авокадо и какао

Откако ќе го пробате овој сладолед, веќе никогаш повеќе нема да побарате друг

Леден ирски кафе коктел

Ледено задоволство кое ќе ви ја стопли душата

Страчатела сладолед со кафе

Леден деликатес кој е совршен за топлите денови...

10 ситуации во кои можат да се најдат само зависниците од чоколадо

Љубителите на чоколадо се согласуваат околу едно – не можат да си го замислат животот без него. Секогаш носите барем едно со себе и планирате кои нови вкусови набрзо да ги пробате.
Датум: 14 мај 2015
, Автор: