Скопје Сити мол | Кафе пауза

Возбудлив предизвик за сите модни гурмани

За сите со изострено чувство за мода и за оние што допрва сакаат да се изразат и да инспирираат други креирајќи свои модни визии, Скопје сити мол овозможува уникатен предизвик за сите вљубеници во модата.
Датум: 29 окт 2016
, Автор:

Hyprop стекнува учество во Skopje City Mall

Hystead Limited (Hystead), компанија од Велика Британија, денес соопшти дека го купила македонскиот трговски центар, Skopje City Mall.
Датум: 25 окт 2016
, Автор:

Уште само денес и утре попусти во Скопје сити мол

По големата еуфорија и возбудливиот амбиент во Скопје сити мол овој викенд и прославата по повод четвртиот роденден на молот, роденденската возбуда не стивнува.
Датум: 03 окт 2016
, Автор:

Креативни работилници и голема роденденска забава за деца за четвртиот роденден на Скопје сити мол

Скопје сити мол се стреми да создава креативен свет што ќе ги инспирира малите мозочиња да креираат чуда со нивната фантазија.
Датум: 29 сеп 2016
, Автор:

Голема роденденска фешта во Скопје сити мол

Скопје сити мол за прв пат ги отвори своите врати за потрошувачите на 4 октомври 2012 година.
Датум: 27 сеп 2016
, Автор:

Подгответе ги вашите деца за училиште со повеќе стил, а помалку пари

Почетокот на наставата е голема возбуда и за децата и за родителите.
Датум: 01 сеп 2016
, Автор:

Моден манифест: Last minute sale во Скопје сити мол со попусти до -70%

Последните недели од ова лето се вистинското време да го освежите гардероберот со нови парчиња облека, весели, маркантни и стилски функционални комбинации, кои ги посакувате цело лето, сега по навистина ниски цени.
Датум: 09 авг 2016
, Автор:

Победникот на „Шут, гол, Сити мол!“ отпатува на финалето на ЕУРО 2016!

Осумнаесет-годишниот Стефан Тодосиев е победник на натпреварот во лесни фудбалски вештини „Шут, гол, Сити мол!“ кој се одржуваше од 10 јуни во Скопје сити мол.
Датум: 08 јул 2016
, Автор:

Што да се прави во петок вечер?!? Ноќен шопинг во Скопје сити мол е секогаш добра идеја!

Дојде времето од годината кога цените се спуштаат, што е, сликовито кажано, вистински празник за сите „шопингхоличари“.
Датум: 30 јун 2016
, Автор:

Како до бесплатни билети за финалето на ЕУРО 2016?!

Иницијативата „Шут, гол, Сити мол!“ ќе им донесе радост и возбуда на фудбалските фанови, кои ќе имаат можност да освојат патување за двајца на финалето на ЕУРО 2016 во Франција.
Датум: 16 јун 2016
, Автор:

Осмомартовска мисија – Најголемата авантура во потрага по подарок

Ви се чини дека спикерот преку разглас ви се обраќа токму вам? Не, не грешите, токму вие сте избрани да освоите вредносен ваучер во Осмомартовска мисија во Скопје Сити Мол!
Датум: 07 мар 2016
, Автор:

8 Март се наближува… имате некаква идеја?

На 5, 6, 7 и 8-ми март сите можат да го посетат Скопје Сити мол во кој благодарејќи на празничните попусти ќе можат да го пронајдат идеалниот подарок за својата сакана.
Датум: 04 мар 2016
, Автор: