Интересно и неочекувано: Кадифени играчки со само еден допир се претвораат од неодоливи во застрашувачки

Дали некогаш сте помислиле дека кадифените играчки не се доволно интересни и луди?

15 симпатични факти за бакнувањето кои малкумина ги знаат

Ако мислевте дека знаете сè за бакнежите, сте се излажале. Овие факти ќе ви го докажат тоа.

Ова е единствениот начин змиите да изгледаат слатко

Без разлика дали ги сакате или се плашите од нив, мора да признаете дека со ваков моден детаљ, змиите изгледаат доста симпатично :)

Направете фризура со цвет од плетенки

Оваа интересна фризура изгледа многу симпатично, а можете да ја направите за само 5 минути.
Датум: 28 мар 2013
, Автор:

Уметност на тостирано лепче – нов тренд во Јапонија

Јапонците прават симпатични тостирани лепчиња, кои секој од нас би сакал да ги види на својата трпеза. Сѐ што ви е потребно за да ги изработите е алуминиумска фолија, скалпел и малку креативност.

Знакот СТОП во неколку симпатични варијанти

Ако на најнеомилениот меѓу сообраќајните знаци му се додадат неколку зборови ќе се создаде порака која сосема ќе го смени контекстот на знакот.