Сиднеј | Кафе пауза

Сиднеј сака да направи за жените нешто што ниту едно друго место никогаш не го направило

Да се тврди дека месечниот циклус е пријатно искуство е исто како и да кажете дека планетата Земја е рамна.

Колоритна трансформација на Сиднеј за време на фестивалот „Vivid Sidney“

Доколку некогаш планирате да го посетите Сиднеј, ви препорачуваме да го сторите тоа за време на овој настан, бидејќи тогаш градот целосно ќе ве остави без зборови. Погледнете и самите.

Кафуле каде што можете да платите со бакнеж

Во едно кафуле во Сиднеј, сопствениците покажале дека се слаби кога станува збор за љубов, па одлучиле заљубените парови, направената сметка да можат да ја платат со бакнеж.

Генијално решение за помалку сообраќајни несреќи

Градот Сиднеј имаше еден голем проблем на кој му најде генијално решение...

Најубавите универзитети на светот

Импозантни, прекрасни, впечатливи. Тоа се атрибутите на едни од најубавите универзитети во светот. Погледнете ги...

Maгичните облакодери кои ги красат најубавите градови во светот

Од Америка, Кина, Канада па сè до Австралија, следуваат најмагичните облакодери во светот...

Најпознатите фонтани во светот

Фонтаните се места кои ги поврзуваат луѓето. Тука можете да седнете и да јадете, да напишете разгледница или едноставно да ги гледате другите луѓе.
Датум: 15 авг 2012

Спектакуларни отворања на Олимписките игри

Во пресрет на триесеттите Летни Олимписки игри кои ќе се одржат од 27 јули до 12 август 2012 година во Лондон, Велика Британија, погледнете како изгледаа најспектакуларните отворања на Олимписките игри досега.
Датум: 27 јул 2012

Фантастична вила во близина на Сиднеј

Австралиската архитектонска куќа „MPR Design Group“ ја проектирала оваа голема модерна куќа со многу дрвени детали, која е речиси целосно опколена со рајски базени.

Знамиња направени од храна

Вкусните знамиња се вистински предизвик да ја откриете земјата која стои зад храната, или пак да погодите која храна е употребена за знамињата.
Датум: 23 мар 2012
, Автор: