сигнали | Кафе пауза

10 сигнали со кои универзумот ви праќа порака дека во вашиот живот доаѓаат пари

Универзумот ви ги праќа вистинските насоки за успех и изобилие.

5 сигнали од говорот на телото коишто е лесно да ги испуштите

Истражувањата покажуваат дека поголемиот дел од информациите што ги примаме за време на разговор се невербални.

Забележани се необични радио сигнали од галаксија оддалечена 1,5 милијарди светлосни години

Научниците изјавиле дека забележале повторувачки и навидум необични радио сигнали од длабочината на вселената.

6 пораки што вашето тело ви ги испраќа преку зголеменото потење

Честопати ве облева пот, без разлика на тоа кое годишно време е и колку е температурата надвор?

5 начини на кои вашето тело ви кажува дека треба да забавите

Внимателно забележете кои знаци за помош ги испраќа вашето тело.

5 сигнали кои откриваат дека ви е потребна дигитална детоксикација

Дали некогаш сте се почувствувале лошо после гледањето туѓи фотографии на Инстаграм?

12 физички симптоми со кои телото ни укажува на внатрешни емоционални проблеми

Нашето тело е комплициранa машина што не е чувствителна само на надворешни, туку и на внатрешни фактори.

Што да му кажете на момчето кое ви праќа измешани сигнали?

Во еден момент тој делува како вие да сте единствената девојка која го интересира, а веќе во следниот се повлекува и почнува да ве игнорира.

Мислите дека се заљубувате пребрзо? Ако се присутни овие знаци, тогаш сте во право!

Љубовта не треба да ја брзате, барем така велат, но ретко кој може да се придржува до тоа.

4 знаци дека хормоните не ви функционираат како што треба

Доколку во последно време често се чувствувате уморно, подуено или мрзоволно, тоа можеби е знак дека има некакво отстапување од нормалното функционирање на хормоните во вашиот организам.
Датум: 30 сеп 2014
, Автор:

5 тајни знаци кои ги испраќа вашето тело

Говорот на телото, односно невербалната комуникација не е формален јазик како вербалната. Но, сепак постојат неколку суптилни сигнали кои често настануваат без нашето знаење и можат да имаат моќно влијание врз другите луѓе.