сенф | Кафе пауза

Рецепт за салата со компири, сенф и поточарка

Поточарката е растение што го прочистува целиот организам и содржи поголемо количество железо од спанаќот и повеќе витамин Ц од лимоните и портокалите.

Направете домашен сенф во 5 едноставни чекори

Направете домашен сенф на наједноставниот можен начин. Купете семе од синап и синап во прав со добар квалитет, а останатото е лесно.

Неодолива крем-салата со пченка и кисели краставички

Салата која ќе можете да ја послужите како додаток на трпезата, да ја ставите во сендвич, тако или да ја јадете во комбинација со ориз...

Шпанска компир-салата со крем-сос

Вкусна салата која можете да ја јадете во секој дел од денот.

Превкусен полнет леб

Одличен додаток за секој ручек...

Вкусни сосови за чипс

Покрај со чипс, некои од нив одлични одат и во комбинација со пирошки, похован кромид, поховани зденки, пилешки прсти, пилешки крилца, крокети и слична храна.