семејство | Кафе пауза - Part 16

Книга: „Жената на војникот“ – Џоана Тролоп

После службата во Авганистан, Ден Рајли се враќа дома кај своето семејство. Но колку лесно ќе биде прилагодувањето на нормалниот живот после хоророт на војната?
Датум: 19 јун 2013
, Автор:

Одиме ретро?

Сè повеќе млади жени одлучуваат при стапувањето во брак да го земат презимето на сопругот. Повеќе од 65% го промениле своето презиме со стапувањето во светата заедница. Дали овој ретро потег, нè враќа назад во 19 век?
Датум: 19 мај 2013
, Автор:

Најслаткиот начин да дадете отказ

Крис Холмс бил вработен на аеродром, но раѓањето на синот го натерало да сфати дека треба да работи нешто за коешто има страст и да го реалира неговиот сон - своја продавница за торти.

30 работи кои секогаш треба да БИДЕТЕ

„Вчера е историја, утре е мистерија, а денес е подарок кој го нарекуваме сегашност.“ – Бил Кејн.
Датум: 01 апр 2013
, Автор:

30-дневен предизвик за поголема љубов кон самите себе

Ве предизвикуваме во наредните 30 дена да почнете повеќе да се цените себеси поради квалитетите кои ги поседувате!
Датум: 31 јан 2013
, Автор:

12 креативни начини да се фотографирате со вашето семејство

Во чест на семејството, ви посочуваме 12 креативни и забавни начини, засекогаш да ги сочувате убавите спомени поминати со најблиските.

Хороскоп за 2013 година

Што кажуваат ѕвездите за вашиот хороскопски знак во 2013? Ќе имате ли среќа во љубовта? Како ќе ви напредува кариерата?

Хороскопските знаци како брачни партнери

Дали планирате да стапите во брак оваа година? Прочитајте што велат ѕвездите за однесувањето на хороскопските знаци како брачни партнери.
Датум: 16 дек 2012

10 клучни особини на добрите родители

Психологот Лион Селцер издвоил 10 клучни особини кои треба да ги поседува секој родител, за да успее да го изведе детето на прав пат.

Би чувале ли мечка како домашно милениче?

Инспиративна приказна за мајката која пронашла мало мече и го израснала како дел од семејството.

Луда уметност која разбива стереотипи

Се работи за серија фото-манипулации насловени „Вистината за Германците“, во кои како модели се јавуваат членови на семејството на уметникот...
Датум: 17 сеп 2012
, Автор:

Приказни во кои владее искрената љубов

Приказни кои ќе ве преплават со различни емоции и ќе ви ја зголемат желбата за живот.